Jak napisać dobry biznesplan?

Dodano 27.7.2019

Biznesplan jest dokumentem, który tworzymy, gdy otwieramy nowy biznes. Osoba zakładająca firmę określa w nim cele swojej działalności, możliwości rozwoju oraz ocenia opłacalność przedsięwzięcia. 

Biznesplan określa szczegółowo plan zadań, dzięki któremu biznes ma szansę się rozwinąć i zacząć zarabiać.

Wszystkie zadania, cele i wstępne założenia działania firmy opierają się na analizach rynku.

Dokument ten sporządzamy, gdy staramy się o dofinansowanie z Urzędu Pracy lub chcemy otrzymać kredyt bankowy, jednak nawet jeśli nie ubiegamy się o żadne z powyższych, warto stworzyć biznesplan dla siebie, aby rozpisać sobie cele oraz środki do ich osiągnięcia, możliwe utrudnienia oraz sposoby na radzenie sobie z nimi.

 

Biznesplan jest scenariuszem działań biznesowych, rachunkiem zysków i strat.

Dobrze przygotowany biznesplan pomaga przewidzieć wiele przeszkód, które może napotkać początkujący biznesmen w trakcie prowadzenia firmy

Kosztorys, który jest elementem biznesplanu, pozwoli dać nam ogląd, czy jesteśmy w stanie zmierzyć się finansowo z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Biznesplan jest także przedstawieniem firmy w sytuacji ekonomiczno-gospodarczej (przeprowdzamy analizę rynku).

 

Dobry biznesplan powinien zawierać:

  • szczegółowy opis przedsiębiorstwa pod aspektem gospodarczym czy finansowym;

  • stanowiska pracy, wymagane kwalifikacje na te stanowiska oraz liczbę potrzebnych pracowników;

  • potrzebne narzędzia pracy i ich wpływ na ochronę środowiska (czy jej działanie nie będzie szkodliwe).

Biznesplan musi być czytelny, rzetelny i zwięzły. Atrakcyjny charakter zaprezentowania biznesplanu potencjalnemu inwestorowi jest dodatkową zaletą. Otrzymanie kredytu jest formą dofinansowania.

 

ANALIZA SWOT:

Jedną z najważniejszych analiz w biznesplanie jest analiza SWOT (z ang.  Strengths, Weaknesses, Opportunities, Threats - mocne strony, słabe strony, szanse i zagrożenia)

W tabeli przedstawia się wszystkie cztery wymienione aspekty firmy. Osoba pisząca biznesplan ocenia opłacalność przyszłej działalności.

Dobrze napisany biznesplan zawiera główne założenia, cele i zadania firmy. Jest informatorem dla potencjalnych inwestorów i klientów. Napisanie biznesplanu tworzy sytuację, w której możemy obiektywnie spojrzeć na cel zamierzeń biznesowych i zweryfikować je z oczekiwaniami.

Jako doświadczona firma możemy napisać dla Ciebie profesjonalny biznesplan.

 

 

Redakcja napisac.pl

 

fot.https://mycompanypolska.pl

Godziny pracy biura

pon. - pt. 9:00 - 17:00

biuro@napisac.pl

tel.883662403

INWESTO GRACJAN MATUSZAK

NIP7661802786
REGON368754981

 

Jakieś pytanie? Skontaktuj się bezzwłocznie z nami już teraz.

Zleceniobiorca nie ponosi odpowiedzialności za dalsze wykorzystanie wykonanych opracowań naukowych, tekstów, analiz, biznes planów oraz innych materiałów w sposób naruszający przepisy prawa autorskiego lub kodeksu karnego. Napisac.pl nie realizuje prac magisterskich, licencjackich, dyplomowych, prezentacji maturalnych czy innych tego typu prac, a jedynie wzory takich prac, które są pomocne przy pisaniu własnej pracy i mogą być wykorzystane tylko w sposób nienaruszający prawa a w szczególności Prawa Autorskiego oraz Art. 272. K.K.