Jak napisać dobry biznesplan?

Dodano 27.7.2019

Biznesplan jest dokumentem, który tworzymy, gdy otwieramy nowy biznes. Osoba zakładająca firmę określa w nim cele swojej działalności, możliwości rozwoju oraz ocenia opłacalność przedsięwzięcia. 

Biznesplan określa szczegółowo plan zadań, dzięki któremu biznes ma szansę się rozwinąć i zacząć zarabiać.

Wszystkie zadania, cele i wstępne założenia działania firmy opierają się na analizach rynku.

Dokument ten sporządzamy, gdy staramy się o dofinansowanie z Urzędu Pracy lub chcemy otrzymać kredyt bankowy, jednak nawet jeśli nie ubiegamy się o żadne z powyższych, warto stworzyć biznesplan dla siebie, aby rozpisać sobie cele oraz środki do ich osiągnięcia, możliwe utrudnienia oraz sposoby na radzenie sobie z nimi.

 

Biznesplan jest scenariuszem działań biznesowych, rachunkiem zysków i strat.

Dobrze przygotowany biznesplan pomaga przewidzieć wiele przeszkód, które może napotkać początkujący biznesmen w trakcie prowadzenia firmy

Kosztorys, który jest elementem biznesplanu, pozwoli dać nam ogląd, czy jesteśmy w stanie zmierzyć się finansowo z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Biznesplan jest także przedstawieniem firmy w sytuacji ekonomiczno-gospodarczej (przeprowdzamy analizę rynku).

 

Dobry biznesplan powinien zawierać:

  • szczegółowy opis przedsiębiorstwa pod aspektem gospodarczym czy finansowym;

  • stanowiska pracy, wymagane kwalifikacje na te stanowiska oraz liczbę potrzebnych pracowników;

  • potrzebne narzędzia pracy i ich wpływ na ochronę środowiska (czy jej działanie nie będzie szkodliwe).

Biznesplan musi być czytelny, rzetelny i zwięzły. Atrakcyjny charakter zaprezentowania biznesplanu potencjalnemu inwestorowi jest dodatkową zaletą. Otrzymanie kredytu jest formą dofinansowania.

 

ANALIZA SWOT:

Jedną z najważniejszych analiz w biznesplanie jest analiza SWOT (z ang.  Strengths, Weaknesses, Opportunities, Threats - mocne strony, słabe strony, szanse i zagrożenia)

W tabeli przedstawia się wszystkie cztery wymienione aspekty firmy. Osoba pisząca biznesplan ocenia opłacalność przyszłej działalności.

Dobrze napisany biznesplan zawiera główne założenia, cele i zadania firmy. Jest informatorem dla potencjalnych inwestorów i klientów. Napisanie biznesplanu tworzy sytuację, w której możemy obiektywnie spojrzeć na cel zamierzeń biznesowych i zweryfikować je z oczekiwaniami.

Jako doświadczona firma możemy napisać dla Ciebie profesjonalny biznesplan.

 

 

Redakcja napisac.pl

 

fot.https://mycompanypolska.pl

Godziny pracy biura

pon. - pt. 9:00 - 17:00

biuro@napisac.pl

tel.883662403

INWESTO GRACJAN MATUSZAK

NIP7661802786
REGON368754981

 

Wypełnij formularz, postaramy się jak najszybciej wycenić zlecenie.

Zleceniobiorca nie ponosi odpowiedzialności za dalsze wykorzystanie wykonanych opracowań naukowych, tekstów, analiz, biznes planów oraz innych materiałów w sposób naruszający przepisy prawa autorskiego lub kodeksu karnego. Napisac.pl nie realizuje prac magisterskich, licencjackich, dyplomowych, prezentacji maturalnych czy innych tego typu prac, a jedynie wzory takich prac, które są pomocne przy pisaniu własnej pracy i mogą być wykorzystane tylko w sposób nienaruszający prawa a w szczególności Prawa Autorskiego oraz Art. 272. K.K.