Jak skutecznie szukać literatury do pracy dyplomowej?

Dodano 10.8.2020

Zawsze powtarzamy, że każda praca naukowa ma w dużym stopniu charakter odtwórczy, bowiem w wielu przypadkach nie wymyślimy nic nowego, aniżeli to co zostało już zbadane, opisane i zdefiniowane. Dobór literatury w procesie tworzenia pracy dyplomowej jest kluczową kwestią. 


Kiedy należy przygotować literaturę? 

Należy to zrobić zanim rozpoczniemy pisać pracę. Uporządkujmy zbiory książek, artykułów, czasopisma itp., które udało nam się zdobyć. Podstawmy literaturę do naszego planu pracy. W ten sposób będziecie wiedzieć, czy Wasza bibliografia jest już kompletna, czy też nie. Zdecydowanie unikniecie chaosu podczas pisania pracy.

 

Internet?

To nie jest tak, że nie możecie korzystać z internetu, tudzieź należy go omijać "szerokim łukiem". Dzisiaj w internecie można znaleźć "fachowe" publikacje w postaci udostępnionych "pdf-ów" znanych pisarzy/pracowników naukowych, jak i zbiory ebooków. Nie brakuje w internecie równiez artykułów specjalistycznych/branżowych na których warto się oprzeć. Omijajcie źródła takie jak: ściąga.pl, wikipedia, fakt, superexpress i ogólnie strony, których wizerunek wskazuje na wątpliwą wiarygodność contentu samej strony.

 

Gdzie szukać literatury ?

Każdy odpowie jednogłośnie, że w bibliotece. My jednak to bardziej sprecyzujemy.

 

Katalogi

Potężnym źródłem literatury są katalogi biblioteczne. Będąc studentem masz nieograniczony dostęp do zbiorów swojej uczelni. Jeżeli chcesz skorzystać ze zbiorów np. UW, studiując na UJ, nie będzie stanowić to żadnego problemu, abyś założył nową kartę.

 

Wyszukiwarki o charakterze naukowym

Wpisz pożądaną frazę, a znajdziesz dziesiątki ciekawych pozycji.

Pamiętaj też, że zawsze możesz bezpośrednio udać się do biblioteki omijając internet. Czasami jest to wygodniejsza forma, aniżeli przeszukiwanie setek stron internetowych. Masz jednak ten komfort wyboru, to ważne.

 

www.napisac.pl

Godziny pracy biura

pon. - pt. 9:00 - 17:00

biuro@napisac.pl

tel.883662403

INWESTO GRACJAN MATUSZAK

NIP7661802786
REGON368754981

 

Wypełnij formularz, postaramy się jak najszybciej wycenić zlecenie.

Zleceniobiorca nie ponosi odpowiedzialności za dalsze wykorzystanie wykonanych opracowań naukowych, tekstów, analiz, biznes planów oraz innych materiałów w sposób naruszający przepisy prawa autorskiego lub kodeksu karnego. Napisac.pl nie realizuje prac magisterskich, licencjackich, dyplomowych, prezentacji maturalnych czy innych tego typu prac, a jedynie wzory takich prac, które są pomocne przy pisaniu własnej pracy i mogą być wykorzystane tylko w sposób nienaruszający prawa a w szczególności Prawa Autorskiego oraz Art. 272. K.K.