Obrona pracy dyplomowej - czy jest się czego obawiać?

Dodano 15.3.2018

Czy można oblać obronę pracy dyplomowej? Jak przygotować się do obrony? 


Do obrony pracy dyplomowej nie potrzebujesz miecza, pałki, ani pistoletu. Potrzebujesz tylko i wyłącznie wiedzy, która w żadnym stopniu nie przekracza Twoich możliwości.

Obrona pracy dyplomowej to nic innego jak zweryfikowanie Twojej wiedzy poprzez zadanie Ci pytań.


Czy można oblać obronę pracy dyplomowej?

Oczywiście, że można. Według zasady, którą od zawsze wyznaje, że nie ma rzeczy niemożliwych, toteż można nawet oblać obronę pracy dyplomowej. Wiążę się to jednak z absolutną ignorancją i totalnym brakiem zainteresowania tematem. Tutaj nie można mówić o szczęściu, lub jego braku. Obrona pracy to nie jest gra w totolotka. W tym przypadku albo masz pojęcie na ten temat, albo go nie masz.


Jak wygląda obrona pracy ?

1. Najpierw wyznaczany jest termin obrony pracy.

2. Stawiasz się wyznaczonego dnia przed komisją.

3. Komisja zadaje najczęściej 3 pytania o różnym stopniu trudności. Są to pytania związane z Twoją pracą dyplomową, jak i poruszające kwestie ogólnego obszaru pracy i nauki.

4.  Uzyskujesz na miejscu werdykt z oceną.


Jak przygotować się do obrony?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli wybrałeś/aś temat, w którym dobrze się odnajdujesz i z którym dobrze się czujesz to czeka Cię zdecydowanie mniej pracy, aniżeli w przypadku osoby, która zdecydowała się na realizację tematu dalekiego od obszaru zainteresowania. Kilkukrotne przeczytanie pracy i rzetelne podsumowanie w swojej własnej głowie w zupełności wystarczy. Tutaj nie ma większej filozofii. 

 

Autor: Maciej Kuran


Tagi: obrona pracy dyplomowej, obrona pracy, obrona pracy magisterskiej, obrona pracy licencjackiej, obrona pracy inżynierskiej, jak wygląda obrona pracy dyplomowej, jak wygląda obrona, jak wygląda obrona pracy magisterskiej, jak wygląda obrona pracy licencjackiej,  studia, student, studiowanie, studia dzienne, studia zaoczne, sesja, dylemat studenta, dylematy studenckie, praca licencjacka, praca magisterska, pisanie pracy, pisanie prac, pisanie pracy na zamówienie, pisanie prac na zamówienie, pisanie pracy licencjackiej, pisanie pracy magisterskiej, pisanie pracy inżynierskiej, pisanie pracy dyplomowej, pisanie prac licencjackich, pisanie prac magisterskich, pisanie prac inżynierskich, pomoc dydaktyczna, napisac.pl,

Godziny pracy biura

pon. - pt. 9:00 - 17:00

biuro@napisac.pl

tel. 790 - 666 - 794

 

NIP 8792694688
REGON 368189021

Broniewskiego 6/32, Toruń, 87-100

 

Jakieś pytanie? Skontaktuj się bezzwłocznie z nami już teraz.

Zleceniobiorca nie ponosi odpowiedzialności za dalsze wykorzystanie wykonanych opracowań naukowych, tekstów, analiz, biznes planów oraz innych materiałów w sposób naruszający przepisy prawa autorskiego lub kodeksu karnego. Napisac.pl nie realizuje prac magisterskich, licencjackich, dyplomowych, prezentacji maturalnych czy innych tego typu prac, a jedynie wzory takich prac, które są pomocne przy pisaniu własnej pracy i mogą być wykorzystane tylko w sposób nienaruszający prawa a w szczególności Prawa Autorskiego oraz Art. 272. K.K.