Obrona pracy dyplomowej - czy jest się czego obawiać?

Dodano 15.3.2018

Czy można oblać obronę pracy dyplomowej? Jak przygotować się do obrony? 


Do obrony pracy dyplomowej nie potrzebujesz miecza, pałki, ani pistoletu. Potrzebujesz tylko i wyłącznie wiedzy, która w żadnym stopniu nie przekracza Twoich możliwości.

Obrona pracy dyplomowej to nic innego jak zweryfikowanie Twojej wiedzy poprzez zadanie Ci pytań.


Czy można oblać obronę pracy dyplomowej?

Oczywiście, że można. Według zasady, którą od zawsze wyznaje, że nie ma rzeczy niemożliwych, toteż można nawet oblać obronę pracy dyplomowej. Wiążę się to jednak z absolutną ignorancją i totalnym brakiem zainteresowania tematem. Tutaj nie można mówić o szczęściu, lub jego braku. Obrona pracy to nie jest gra w totolotka. W tym przypadku albo masz pojęcie na ten temat, albo go nie masz.


Jak wygląda obrona pracy ?

1. Najpierw wyznaczany jest termin obrony pracy.

2. Stawiasz się wyznaczonego dnia przed komisją.

3. Komisja zadaje najczęściej 3 pytania o różnym stopniu trudności. Są to pytania związane z Twoją pracą dyplomową, jak i poruszające kwestie ogólnego obszaru pracy i nauki.

4.  Uzyskujesz na miejscu werdykt z oceną.


Jak przygotować się do obrony?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli wybrałeś/aś temat, w którym dobrze się odnajdujesz i z którym dobrze się czujesz to czeka Cię zdecydowanie mniej pracy, aniżeli w przypadku osoby, która zdecydowała się na realizację tematu dalekiego od obszaru zainteresowania. Kilkukrotne przeczytanie pracy i rzetelne podsumowanie w swojej własnej głowie w zupełności wystarczy. Tutaj nie ma większej filozofii. 

 

Autor: Maciej Kuran


Tagi: obrona pracy dyplomowej, obrona pracy, obrona pracy magisterskiej, obrona pracy licencjackiej, obrona pracy inżynierskiej, jak wygląda obrona pracy dyplomowej, jak wygląda obrona, jak wygląda obrona pracy magisterskiej, jak wygląda obrona pracy licencjackiej,  studia, student, studiowanie, studia dzienne, studia zaoczne, sesja, dylemat studenta, dylematy studenckie, praca licencjacka, praca magisterska, pisanie pracy, pisanie prac, pisanie pracy na zamówienie, pisanie prac na zamówienie, pisanie pracy licencjackiej, pisanie pracy magisterskiej, pisanie pracy inżynierskiej, pisanie pracy dyplomowej, pisanie prac licencjackich, pisanie prac magisterskich, pisanie prac inżynierskich, pomoc dydaktyczna, napisac.pl,

GODZINY PRACY BIURA

PON. - PT. 8 - 17:00

biuro@napisac.pl

tel. 790 - 666 - 794


NIP 8792694688
REGON 368189021

 

Obsługa klienta i profesjonalny nieustający kontakt to podstawa sukcesu oraz zadowolenia obu stron. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby być ciągle do Państwa dyspozycji.