Jak dobrze wybrać promotora? - kim jest promotor

Dodano 28.2.2018

Czy wybór promotora jest tak ważny? Kim jest promotor i jaka jest w zasadzie jego funkcja? Kogo mam wybrać?

To pytania fundamentalne, które zadaje sobie każdy student stający przed obliczem napisania swojej pracy dyplomowej.


Promotor to osoba, której zadaniem jest nadzorowanie realizacji pracy dyplomowej studenta. Jest to opiekun owego przedsięwzięcia. Pamiętaj, że nie jest to Twój opiekun, lecz tylko i wyłącznie pisanej przez Ciebie pracy. 

 

No i właśnie...

 

Dlaczego zatem student najczęściej kieruje się tym, że promotor musi być miły, dużo zartować, uśmiechać się, a przede wszystkim jak najmniej od nas chcieć ? Przecież chyba nie szukasz towarzysza do imprezowania, bądź do długich wieczorów przy fifie, piwku i do miłej pogawędki? 

 

JAK WYBRAĆ DOBRZE PROMOTORA?

---

Dobry promotor musi być wymagający i konkretny. Tylko taki będzie w stanie Cię zmobilizować i sprawić, że nie będziesz się obijał i podejmiesz się zadania dużo wcześniej niż koledzy i koleżanki. 

Dobry promotor jest dyspozycyjny mailowo i stacjonarnie. W przypadku dylematu masz możliwość szybkiej reakcji i odpowiedzi na seminarium, dyżurze, czy drogą mailową.

Dobry promotor to osoba, która nie ogranicza się tylko i wyłacznie do tego, co student napomknął i zaproponował. Nie przejmuj się jak promotor neguje Twój pomysł i pogląd na pracę. To świadczy tylko i wyłącznie o tym, że zależy mu na Twoim wyniku. To nie jest kwestia złośliwości i upierdliwości. Promotor, który aktywnie uczestniczy w podejmowanych przez Ciebie działaniach jest wartościowy.

-----------

Wybór promotora to nie jest skreślenie kuponu totolotka. To ważny wybór, dlatego zastanów się i nie idź na łatwiznę. Paradoksalnie idąc pod górkę będziesz miał łatwiej i w dalszej perspektywie wysoką notę w garści.

 

Autor: Maciej Kuran


 

Tagi: promotor, kim jest promotor, jak wybrać promotora, promotor w pisaniu pracy, rola promotora w pisaniu pracy dyplomowej, pomoc promotora w pisaniu pracy licencjackiej, pomoc promotora w pisaniu pracy dyplomowej, rola promotora w pisaniu pracy magisterskiej, studia, student, studiowanie, studia dzienne, studia zaoczne, sesja, dylemat studenta, dylematy studenckie, praca licencjacka, praca magisterska, pisanie pracy, pisanie prac, pisanie pracy na zamówienie, pisanie prac na zamówienie, pisanie pracy licencjackiej, pisanie pracy magisterskiej, pisanie pracy inżynierskiej, pisanie pracy dyplomowej, pisanie prac licencjackich, pisanie prac magisterskich, pisanie prac inżynierskich, pomoc dydaktyczna, napisac.pl,

GODZINY PRACY BIURA

PON. - PT. 8 - 17:00

biuro@napisac.pl

tel. 790 - 666 - 794


NIP 8792694688
REGON 368189021

 

Obsługa klienta i profesjonalny nieustający kontakt to podstawa sukcesu oraz zadowolenia obu stron. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby być ciągle do Państwa dyspozycji.